Při potížích se zobrazením
lze zobrazit webovou verzi

Dosluhuje vám inspicientský interkom?

Řešení nabízí komunikační platforma      HelixNet společnosti Clear-Com.

V historických budovách našich divadel někdy bývá problém realizovat i tak drobné stavební úpravy, jako je průraz kabelových prostupů. Na druhé straně nároky na komunikační systém rostou s každým představením a zejména soubory hostující z větších divadel obvykle mají požadavky na přímou izolovanou komunikaci mezi jednotlivými účastníky, ale to partyline systémy nedokáží nabídnout. Tedy nedokázaly, až dosud: nyní přichází digitální partyline Clear-Com HelixNet.

 • HelixNet je 12/24 kanálový digitální komunikační systém
 • Propojení mikrofonním kabelem, nebo síťovým kabelem CAT5
 • Může fungovat i po místní počítačové síti LAN
 • Programový zvuk v celém systému (např. odposlech sálu)
 • Možnosti propojení i mezi budovami (optika, internet)
 • Rozhraní pro bezdrátové komunikátory (inspice, stavěči)
 • Rozhraní pro volání do šaten po 100V vč. odposlechu
 • Snadná instalace (lze vozit i na zájezdy)
 • Umí ovládat i relé pro světelnou signalizaci či gong
 • Kompatibilní prakticky s čímkoliv
 • … a spousta dalších vychytávek (rádi předvedeme osobně)
 • Clear-Com je světově uznávaná značka interkomu
 • Vyrobeno v USA

(1) 
Setkáváme se s tím, že jako vyvolávací reproduktory v technických prostorách (šatny, maskérny, garderoba aj.) bývají osazovány ty nejlevnější modely bez ovladačů hlasitosti. Z vlastní zkušeností víme, že to je zásadní chyba, a tak k našim komunikačním systémům vedle spolehlivých 100V zasilovačů britské firmy Cloud doporučujeme reproduktory Dynacord WL 90R s ovladačem hlasitosti, případně s prioritním relé.

 (2)
Systém rozšiřujících modulů dává platformě HelixNet možnost připojení prakticky všech stávajících komunikačních systémů. Populárním řešením v dnešní době bývá například bezdrátový systém komunikátorů pro stavěče (kulisáky) nebo pro inspicienta. Jako příklad takového jednoduchého bezdrátového řešení můžeme uvést sadu Clear-Com DX121 s jednou základnou a čtyřmi full-duplex komunikátory.

(3)
Jako ideální doplněk komunikace do moderních divadel používáme bezdrátové komunikátory Clear-Com řady DX. Ty jsou s HeliXNet samozřejmě kompatibilní a umožňují inspicientovi nebo kulisákům pracovat prakticky z jakéhokoliv místa na jevišti a v jeho blízkosti. Nejjednodušší systém řady DX, model DX121, představuje základnovou stanici s integrovanou nabíječkou a čtyři bezdrátové komunikátory se sluchátky, které na jedno nabití vydrží pracovat minimálně osm hodin. V případě potřeby lze provozovat dva i více takových okruhů souběžně, případně pro větší rodinu kulisáků použít bezdrátový komunikační systém 
Clear-Com DX410 (až 15 účastníků).

 (4)
Programový zvuk (většinou odposlech dění v sále) bývá pevnou součástí systémů pro hlášení do šatem. HelixNet ovšem kromě této funkce nabízí jeho distribuci celou svojí sítí, takže kterýkoliv z účastníků (typicky osvětlovač v kabině) si může z příposlechu pustit dění v sále (samozřejmě se samostatně ovládanou hlasitostí). Tímto způsobem zcela odpadá složitá instalace 100V systému například do divadelního klubu: pokud je v klubu interkom HelixNet lze si programový zvuk pustit přímo z něj.

Nevíte si rady s návrhem a zapojením?
►  Navrhneme systém na míru vašemu divadlu
►  Ukážeme vám jak systém HelixNet funguje
►  Přijedeme, zapojíme, nakonfigurujeme, zaškolíme

Volejte, piště, rádi vám poradíme. Využijte přímého kontaktu:
Jan Šafařík • 605 219 170 • jan.safarik@audiopro.cz

Audiopro FB

Audiopro s.r.o., Lužná 591, 160 00  Praha 6
info@audiopro.cz, 257 011 177, www.audiopro.cz

Nepřejete si dostávat informace ve formě našeho Newsletteru? Klikněte na tento odkaz: Odhlásit Newsletter