O SPOLEČNOSTI
DOTAČNÍ PROCES

Vážení čtenáři,

vítejte u květnového vydání našich dotačních novin. V tomto čísle pro vás máme dva zajímavé články. První se zaměřuje na dotace na pořízení výrobních technologií. Druhý článek se věnuje možnostem úspor energií.

Dále jsme z více než 365 aktuálně otevřených výzev pro podnikatele vybrali několik zajímavých dotačních titulů. Prvním z nich je výzva zaměřená na podporu malých a středních podnikatelů v Moravskoslezském, Ústeckém a Karlovarském kraji prostřednictvím bezúročných úvěrů. Poslední zmíněnou výzvou je pomoc při zpracování energeticky úsporného projektu a získání energetického posudku. Jedná se tak o komplementární výzvu k programu Úspory energie.

Veškeré dotační příležitosti a stovky otevřených výzev naleznete s předstihem v naší aplikaci VIP Dotační manager.

Inspirativní čtení vám přeje redakce Dotačních novin.

   

Pokud vaše firma plánuje investovat do nových produktů nebo procesů, máme pro vás skvělou zprávu. S dotací z aktivity „Inovace – výzva II." z OP TAK můžete získat podporu na pořízení výrobní technologie, software nebo certifikace produktů.

Více informací naleznete v našem článku.

Více informací
   

Hledáte způsoby, jak snížit energetickou náročnost vašeho podniku? Získejte finanční podporu například na stavební úpravy, efektivní technické systémy budov, nákup úspornějších strojů a zařízení a mnoho dalšího. Podpora je dostupná pro malé, střední i velké podniky s možností získat až 80% dotaci.

Chcete se dozvědět více? Přečtěte si náš článek!

Více informací
Cílem výzvy je podpořit investiční aktivity malých a středních podnikatelů v uhelných regionech, konkrétně v Moravskoslezském, Ústeckém a Karlovarském kraji, prostřednictvím bezúročných úvěrů programu TRANSFORMACE.

   

PŘEDMĚT DOTACE:
Zvýhodněný úvěr lze čerpat na pořízení strojů, zařízení, softwaru, programů, licencí, elektricky poháněných vozidel, budov včetně pozemků tvořících s nimi funkční celek, technické zhodnocení budov (tj. nástavby, přístavby, rekonstrukce, modernizace) a pořízení dlouhodobého nehmotného majetku.

ŽADATEL:
Malí a střední podnikatelé realizující projekty na území Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje.

VÝŠE PODPORY:
Podpora je poskytována ve formě bezúročného úvěru (min. výše úvěru je 500 tis. Kč, max. 100 mil. Kč dle kraje).

PŘÍJEM ŽÁDOSTÍ:
Od 17. 4. 2023 do 3. 12. 2026.

   
VÍCE INFORMACÍ
   
KONZULTOVAT ZÁMĚR
   

Cílem programu ELENA je usnadnit realizaci energeticky úsporných opatření. Je zaměřen na renovace stávajících nemovitostí a cílené investice do stavebních a technologických opatření. NRB prostřednictvím programu nabízí pomoc při přípravě energeticky úsporných projektů za zlomek nákladů.

   

PŘEDMĚT DOTACE:
V rámci podpory lze získat poradenství, které zahrnuje úvodní zhodnocení objektů v souvislosti se spotřebou energie, zpracování energetického posudku, pomoc s přípravou podkladů pro žádost o zvýhodněný úvěr u NRB.

ŽADATEL:
Živnostník, malý, střední i velký podnik.

VÝŠE PODPORY:
Max. 90 % z celkových způsobilých výdajů pojených s přípravou projektu.

PŘÍJEM ŽÁDOSTÍ:
Není stanoveno datum ukončení příjmu žádostí.

   
VÍCE INFORMACÍ
   
KONZULTOVAT ZÁMĚR
   

Rádi byste věděli o dotačních příležitostech s předstihem?


Vyzkoušejte VIP Dotační manager a získejte přístup ke stovkám dotačních výzev.

   

Společnost EU LEGAL ADVISORY, s.r.o., stabilní partner na poli poradenství v oblasti dotací, investičních pobídek, rizikového kapitálu a mezinárodních konzultačních služeb. Naši konzultanti a konsorcium odborníků z oblastí celého dotačního spektra jsou připraveni pomoci vám s kompletní realizací projektu a získáním potřebných finančních prostředků. Navštívit nás můžete také na pobočkách v Brně, Praze či Písku. Technickou podporu zajišťuje sesterská společnost CCF RESEARCH, a.s.

FacebookLinkedinE-mail

Copyright © 2022 EU LEGAL ADVISORY, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.
Nepřeji si dostávat Dotační noviny