O SPOLEČNOSTI
DOTAČNÍ PROCES

Vážení čtenáři,

s chladnějším obdobím vám přinášíme explozi inspirace v našem nejnovějším listopadovém vydání Dotačních novin, které vás opět zavede do světa dotačních možností. V úvodu tohoto čísla jsme pro vás připravili dva články. První z nich se bude věnovat tématu úspor energie, zatímco druhý článek se bude zabývat efektivním nakupováním prostřednictvím výběrových řízení.

Dále jsme z více než 499 aktuálně otevřených výzev pro soukromý sektor vybrali několik zajímavých dotačních titulů. První z nich je zaměřen na dotování energetických posudků a pomoc s přípravou energeticky úsporných projektů. Dále představujeme možnost podpory třídících systémů pro separaci odpadů. Výzva se zaměřuje na výstavbu a modernizaci třídicích a dotřiďovacích linek (s navýšením kapacity) pro separaci ostatních odpadů.

Veškeré dotační příležitosti a stovky otevřených výzev naleznete s předstihem v naší aplikaci VIP Dotační manager.

Inspirativní čtení vám přeje redakce Dotačních novin.

   

Rozhodování mezi klasickou dotací a úvěrem s dotací od Národní rozvojové banky (NRB) není snadné. Chcete vědět, která možnost je pro váš podnik ta pravá? Náš článek rozebírá obě varianty podpory.

Přečtěte si, jak fungují dotace z programu Úspory energie a jakým způsobem vám může zvýhodněný úvěr s dotací z NRB pomoci dosáhnout úspor!

Více informací
   

Naučte se, jak šetřit peníze a získávat lepší hodnotu za své peníze. Tento článek vám ukáže, jak můžete využít principy výběrových řízení.

Specialista ve veřejných zakázkách nám představí své zkušenosti s hledáním optimálního dodavatele. Článek vám poskytne inspiraci k tomu, jak si zjednodušit a zefektivnit vaše nákupy (a to jak v osobním, tak v pracovním životě), zajistit si tak kvalitní plnění a přitom ušetřit.

Více informací
Cílem výzvy je programu ELENA (European Local ENergy Assistance) je usnadnit realizaci energeticky úsporných opatření. Je zaměřen na renovace stávajících nemovitostí a cílené investice do stavebních a technologických opatření. NRB podnikatelům nabízí pomoc při přípravě energeticky úsporných projektů za zlomek nákladů.

   

PŘEDMĚT DOTACE:
Podporu lze čerpat na úvodní zhodnocení objektů v souvislosti se spotřebou energie, zpracování energetického posudku, pomoc s přípravou podkladů pro žádost o zvýhodněný úvěr u NRB. Dále na poradenství v rámci zvyšování energetické účinnosti v budovách (např. vytápění, ohřev teplé vody, vzduchotechnika, chlazení, atd.) a na snižování energetické náročnosti budov (zateplení obvodového pláště, výměna a renovace oken, atd.).

ŽADATEL:
Živnostníci, malé, střední i velké podniky.

VÝŠE PODPORY:
Max. 90 % z celkových způsobilých výdajů. (Poradenství vázáno na čerpání zvýhodněného úvěru pro energeticky úsporný projekt u NRB).

PŘÍJEM ŽÁDOSTÍ:
Není stanoveno.

   
VÍCE INFORMACÍ
   
KONZULTOVAT ZÁMĚR
   

Cílem výzvy je podpora třídících systémů pro separaci odpadů.

   

PŘEDMĚT DOTACE:
Podporu lze čerpat na výstavba/modernizace třídicích a dotřiďovacích linek (s navýšením kapacity) pro separaci ostatních odpadů.

ŽADATEL:
Kraje, Obce, Státní podniky, Organizační složky státu, Příspěvkové organizace, Veřejné výzkumné instituce, Vysoké školy, školy a školská zařízení, Nadace, nadační fondy a obecně prospěšné společnosti, Církve a náboženské společnosti, Obchodní společnosti a družstva, Městské části hl. města Prahy, Zájmová sdružení právnických osob.

VÝŠE PODPORY:
Max. 85 % z celkových způsobilých výdajů (alokace 250 mil. Kč).

PŘÍJEM ŽÁDOSTÍ:
Od 6. 12. 2023 do 29. 2. 2024.

   
VÍCE INFORMACÍ
   
KONZULTOVAT ZÁMĚR
   

Rádi byste věděli o dotačních příležitostech s předstihem?


Vyzkoušejte VIP Dotační manager a získejte přístup ke stovkám dotačních výzev.

   

Společnost EU LEGAL ADVISORY, s.r.o., stabilní partner na poli poradenství v oblasti dotací, investičních pobídek, rizikového kapitálu a mezinárodních konzultačních služeb. Naši konzultanti a konsorcium odborníků z oblastí celého dotačního spektra jsou připraveni pomoci vám s kompletní realizací projektu a získáním potřebných finančních prostředků. Navštívit nás můžete také na pobočkách v Brně, Praze či Písku. Technickou podporu zajišťuje sesterská společnost CCF RESEARCH, a.s.

FacebookLinkedinE-mail

Copyright © 2022 EU LEGAL ADVISORY, s.r.o., Všechna práva vyhrazena.
Nepřeji si dostávat Dotační noviny